Ugrás a tartalomra
2026. 05. 13.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Tomori Pál Katolikus Gimnázium, Technikum és Kollégium pályázatot hirdet pedagógus álláshely betöltésére:

  • honvédelmi szakmai tantárgyak, igazgatási ismeretek oktatására képesített középiskolai tanár vagy minimum középfokú honvédelmi szakirányú végzettséggel rendelkező

  • médiaismeret szakos középiskolai tanár (mozgókép- és animációkészítő szakma tantárgyainak oktatásához, mozgókép- és animációkészítő tapasztalat előnyt jelent)

  • kollégiumi nevelőtanár

Foglalkoztatás feltétele: A tantárgy tanításához szükséges végzettség.
A foglalkoztatás jellege: teljes vagy részmunkaidő. A meghirdetett szakok közül többre is képesített pályázók előnyben részesülnek!

Bérezés: a 401/2023. (VIII. 30.) Korm. rendelet a pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény végrehajtásáról szóló rendelet szerint.

A munkakör legkorábban 2026. augusztus 17. napjától tölthető be.
Jelentkezési határidő: 2026. június 30.

Elvárások:

  • nyitottság az újszerű tanulásszervezési eljárásokra,

  • magyar állampolgárság,

  • büntetlen előélet, erkölcsi bizonyítvány

  • keresztény katolikus értékrend elfogadása


Benyújtandó iratok, igazolások:

  • Fényképes szakmai önéletrajz.

  • Motivációs levél.

  • Iskolai végzettséget igazoló dokumentumok másolata.

  • Alkalmazás esetén hatósági erkölcsi bizonyítvány. 

  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázó hozzájárul a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez.

  • Esetleges ajánlások.

Szolgálati férőhelyet vagy lakást tudunk biztosítani.


A pályázatok benyújtásának módja: Elektronikus úton Czifrik Ágnes főigazgató részére a titkar@tomorimajsa.hu e-mail címen keresztül vagy személyesen leadva az intézmény titkárságán.


Czifrik Ágnes
főigazgató

2026. 06. 05.

Nemzeti Összetartozás Napja - 2026

2026. 06. 05.

Országos Elsősegélynyújtó Verseny Bács-Kiskun Vármegyei fordulója

Június 2-án rendezték meg az 54. Országos Elsősegélynyújtó Verseny Bács-Kiskun Vármegyei fordulóját Kiskunhalason a Dékáni Árpád Technikumban, melyen iskolánk is részt vett. Elsősegély elméleti ismeretek mellett, a város különböző pontjain szituációs feladatokat kellett megoldaniuk diákjainknak. Minden állomáson 2-3 sérültet imitáló személy volt, élethűen megépített műsebekkel. A versenyzőknek pedig fel kellett ismerni, milyen sérüléssel, rosszulléttel állnak szemben és szakszerű segítséget kellett nyújtaniuk. 5 fős csapatok indultak, de mi sajnos egy váratlan betegség miatt, emberhátránnyal, négy fővel oldottuk meg a nem mindennapi helyzeteket. Nagyon ügyes és kemény csapatmunkával így is derekasan helytállt csapatunk és végül a 4. helyen végeztünk.  Gratulálunk a Tomori Eü. Raj tagjainak: Harkai Lili, Farkas Káleb, Pap Péter 11. C és Juhász Balázs 9. b osztályos tanulóknak és további sok sikert kívánunk nekik!

Lakosné Szemerédi Zsuzsanna
felkészítő tanár
 

2026. 06. 05.

Néhány pillanatkép a bánki versenyről

2026. 06. 04.

II. Tomori Íjász Kadét Kupa

2026. június 03-án iskolánk szervezésében megrendezésre került a II. Tomori Íjász Kadét Kupa. HKP2-es és HKP3-as diákcsapatok jelentkezhettek a megmérettetésre. A meghívásunkat végül 9 iskola fogadta el. Szó szerint az egész ország területéről, Debrecentől Zalaegerszegig érkeztek a versenyzők, így összesen 51 kadét mérhette össze a tudását.
A helyszínt a Hunor Sportegyesület lőtere adta, ahol izgalmas terepversenyt sikerült megszervezni. Célokként nagy részt az Alföldön is élő vadállatok szolgáltak, 2 D-s lőlap és 3 D-s vesszőfogók formájában, de idén a mohácsi csata 500. évfordulójának emlékére egy összetett célt, egy harcteret is megjelenítettünk, ahol a pontosság mellett a gyorsaság is számított.
Amíg vártunk az eredményhirdetésre, Gasztonyi Dániel és családja tartott érdekes és látványos solymászbemutatót.
A kupát végül a budapesti Than Károly Technikum és Szakképző Iskola nyerte el, de tomoris kadétjaink is szépen teljesítettek. Fiú csapatunk (Juhász Bojtorján 9.B, Drahuszkij Sándor 10.B és Király Balázs 10.B) a 4. helyen végzett, mindösszesen 1 ponttal lemaradva a dobogóról. Lány csapatunk (Retkes Fanni 9.B, Tóth Zoé 9.B és Szabó Alexandra 10.B) elhozta az ezüstérmet. Tóth Zoé az egyéni mezőnyben is kivívta magának a 2. helyezést. Ezúton is gratulálunk nekik. A Honvédelmi Sportszövetségnek ezúton is köszönjük a támogatását, ugyanis segítségükkel színvonalasabbá tehettük a kupát, illetve a díjazottak is értékes jutalomban részesültek az oklevél és az érem mellett. 
Ez a verseny az eredmények mellett arról is szól, hogy a fiatalokat a hagyományok, a sport irányába tereljük és motiváljuk őket arra, hogy a jövőben is foglalkozzanak az íjászattal.

További képeink ide kattintva tekinthetők meg.

© 2026 . Minden jog fenntartva.

Vissza a tetejére