PÜNKÖSDI MISSZIÓ
"És én veletek vagyok minden nap, a világ végéig." (Mt 28,20b)
Ezt a Szent Máté evangéliuma utolsó mondataként elhangzó, bátorító örömhírt hozta el iskolánkba a pünkösd előtti héten az IFJÚ LÁMPÁS MISSZIÓS ISKOLA hat fiatalja. Ők egy nemzetközi katolikus evangelizációs iskola tagjai, melyben egy évet Istennek szentelnek az életükből, hogy elmélyüljenek az imádságban, az Egyház tanítását megismerjék, a közösségi élet örömeit megtapasztalják és a keresztségben kapott missziós küldetésüket megéljék. A közösség másik három tagja járt már nálunk adventben a lelki napunkba besegíteni. Ezúttal többen és hosszabb időre érkeztek. A kollégisták életét élték, délelőttönként bejártak a hittan órákra, a szokásos szerda esti imát a kollégiumban ők tartották, délutánonként meg helyi szociális intézményeket látogattak meg, de voltak a halasi börtönben és Kígyóspusztán, valamint énekeltek-zenéltek a pénteki piacon is. Köszönjük megindító személyes tanúságtételeiket, a komoly beszélgetéseket, közös imádságokat, a jókedvüket és túlcsorduló hitüket. Mindez igazi pünkösdi fuvallatot jelentett számunkra az iskolai hétköznapokban. Isten áldja őket érte! :)