Adventi gyertyagyújtás - 2022
Advent 3. vasárnapján iskolánk tanárai és tanulói adtak műsort a városi gyertyagyújtáson.
Advent 3. vasárnapján iskolánk tanárai és tanulói adtak műsort a városi gyertyagyújtáson.
December 06-án iskolánkban járt Lőrincz Tamás olimpiai, világ- és négyszeres Európa-bajnok birkózó, aki bemutató órát, bemelegítő edzést tartott a 12. évfolyamos kadét tanulóknak.
A "Küzdj meg a Bajnokkal" elnevezésű program célja, hogy megismertesse a fiatalokkal a nagy munkával nagy sikereket elérő sportolókat, akik példaképül szolgálhatnak az ifjúság számára.
Lőrincz Tamás végül megmutatta a tanulóknak a tokiói olimpián elnyert csaknem fél kilogrammos aranyérmét.
Ebben az évben is megrendeztük a hagyományos Szent Miklós-napi futást! Nagy örömünkre a középiskolásainkhoz most sokkal több általános iskolás diák, szülő és tanár is csatlakozott. A résztvevők hangulatos zenés bemelegítés után futották le a 2 km-es távot. A célban mindenkit ajándékkal várt a Mikulás, az első három helyen végző általános iskolás lányokat, fiúkat és középiskolás lányokat, valamint fiúkat még külön egy-egy mikuláscsomaggal is megjutalmazta. Az elfáradt futókat az aulában forró tea és teasütemény várta, így alkalmunk volt egy kicsit beszélgetni és jó hangulatban feltöltődni az adventi ünnepek időszakában.
Díjazottak:
Általános iskola lányok:
Egri Friderika Arany János Ált. Isk.
Komáromi Boglárka Arany János Ált. Isk.
Menyhárt Alexa Szent Gellért Kat. Isk.
Általános iskola fiúk:
Balog Zalán Szent Gellért Kat. Isk.
Hornyák Csanád Szent Gellért Kat. Isk.
Fehér Norman Szent Gellért Kat. Isk.
Középiskola lányok:
Györe Petra 9.c
Hirsch Lujza 10.b
Szűcs Dóra 12.a
Középiskola fiúk:
Erős Máté 11.c
Kiss Dániel 11.c
Csaplár Péter 9.c
Mindenkinek köszönjük a részvételt és külön gratulálunk a általános iskolák alsó tagozatos diákjainak, akik nagy bátorsággal és kitartással álltak be a nagyok mellé futni!
Kívánunk békés, boldog ünnepeket!
Lakosné Szemerédi Zsuzsanna
versenyszervező
Ajándékot osztott a Mikulás.